עיר החתולים נווה פריצקי – כל המידע

המוקד העירוני: 055-7252679

עיר החתולים נווה פריצקי – כל המידע

נווה פריצקי – עיר חדשה בישראל

אולי כבר שמעתם על נווה פריצקי, עיר צעירה יחסית שקמה בדרום הארץ. מה שמיוחד בה, הוא שכאן ממש לא משנה ימין ושמאל, דתיים וחילונים, יהודים, נוצרים ומוסלמים. מדוע? כי תושבי העיר הזאת אינם בני אדם כלל וכלל. איך זה יתכן? ובכן, לפני כחודש קמה עיר חדשה בישראל, ותושביה, תאמינו או לא – הם חתולים. אפילו ראש העיר נמנה על משפחת החתוליים.

הרקע להקמת העיר

נקדים ונאמר שלא מדובר בעיר אמיתית, וסיפורנו מתקיים במסגרת תחרות קידום אתרים, אך בכל זאת מצאנו לנכון לשתף אתכם בהשתלשלות האירועים משום שבכל זאת יש פואנטה ומוסר השכל. הבה ונחזור אל נווה פריצקי, עיר החתולים. העיר ממוקמת בסמיכות לעיר מוכרת יותר: אשקלון. בפריצקי, כפי שמכנים אותה המקומיים, מתגוררים נכון להיום כ 500 חתולים. הסיבה שהם החליטו להתאגד ולהקים עיר משלהם היא שפשוט הגיעו מים עד נפש.

חתול היא כידוע חיה מאוד עצמאית ודעתנית ועל כן היה זה רק עניין של זמן עד שהם ינסו להיפרד מהאנושות בדרך זו או אחרת. אין זה סוד כי המין החתולי אינו שבע רצון מהתנהלות האנושות בעניינו. המהפכה התעשייתית הפכה את חייהן של חיות הבר למלחמת הישרדות בלתי פוסקת, כשמינים רבים כבר נכחדו והעתיד אינו מבשר טובות עבור מינים אחרים. במקרה של חיות מחמד, המזל משחק תפקיד גורלי עבורן. מי מבניהן שמתגלגל אל בית מסור ואוהב – שפר עליו מזלו. מי שנאלץ לחיות ברחוב – נדון במקרים רבים לחיים של סבל רב, ויותר מדי חיות מחמד מוצאות את מותן בטרם עת.

שינוי מגמה בתכנון העירוני

בימים שקדמו להקמת נווה פריצקי, האסטרטגיה של חיות המחמד ובכלל זה החתולים הייתה פשוטה: לסמוך על המזל, לנסות ולהתחבב על יצור אנושי שבתמורה ידאג להם לקורת גג, מזון בשפע וטיפולים רפואיים תקופתיים. בחלק מהמקרים זה עבד ואנו עדים לעלייה הדרגתית במודעותם של בני האדם לזכויות בעלי החיים אבל יש עוד דרך ארוכה לעבור בהקשר זה שכן חתולים רבים בערי ישראל עדיין מופקרים לחלוטין לגורלם והעיריות לא תמיד טורחות לבצע עיקורים וסירוסים והמשמעות היא התרבות בלתי מבוקרת וזה מנציח את הישנותן של טרגדיות רבות ונוראיות שכן הסטטיסטיקה של חתולי הרחוב אינה טובה כלל. בתנאי הרחוב הקשים שהם נאלצים לחיות, הם מתמודדים עם מחלות, תזונה לקויה, סטרס, פגיעה מכלי רכב ואחוזי תמותה מפתיעים לרעה בשבועות הראשונים לחייהם. עבור מי שעיניו בראשו ומודע להיקף הסבל הזה, האמת היא שזה מצב קורע לב, ועל כן ניתן להבין את הרצון של מיליוני חתולים בשינוי.

השינוי על פי נווה פריצקי

את העיר החדשה שקמה לאחרונה ליד אשקלון ניתן לראות בתור ניסוי. הרי עד היום הממשלה והעיריות וכל שאר הגורמים כגון משרד החקלאות והמשרד לאיכות הסביבה לא הצליחו למצוא פתרון יעיל למצוקת החתולים. כאמור, שינוי היה מתבקש וכעת החתולים לוקחים את גורלם בידם בפעם הראשונה בהיסטוריה. שינוי בקנה מידה כזה לא קורה בן לילה, אבל התושבים של נווה פריצקי הוכיחו רצינות, הם הצליחו לבחור ראש עיר שינהיג אותם, הצליחו לבנות אתר אינטרנט ואף בלוג לעיריית נווה פריצקי, ועוד הזרוע נטויה. אפשר לעשות להם הנחות וויתורים שכן זאת הפעם הראשונה שבה חתולים מנסים להקים עיר ואין להם ניסיון רב בניהול בקנה מידה כזה. צפויות טעויות ומעידות לאורך הדרך המאתגרת הזו, אבל איזו ברירה אחרת עוד נותרה להם. הזמן לשינוי הגיע. זהו זמנה של העיר נווה פריצקי להראות לכולנו את הדרך אל עתיד טוב יותר.

מה חדש בנווה פריצקי? תקראו - תדעו:

חתול עם משקפיים

תוכן עניינים