רשימת השכונות בנווה פריצקי

המוקד העירוני: 055-7252679

רשימת השכונות בנווה פריצקי

מעלה קרטון ג'

נחשבת לשכונה היוקרתית מכולן בעיר נווה פריצקי. לאחרונה מורגשת מגמת התחדשות ופיתוח. העירייה הקצתה משאבים רבים לבנייה עם חומרים גלם יוקרתיים כגון קרטון יפני עמיד לגשם. הקפדנו יחד עם הקבלן לשמר את הסגנון העתיד שאפיין את האזור המשתרע בין קריית גת במזרח לאשקלון בדרום ולעצב דירות בבנייה סטנדרטית אך עם גימור יוקרתי ומהודר כיאה לשכונה צפונית ומפונפנת. נווה פריצקי מאמינה בשוויון חברתי וצדק כלכלי והשכונות שלנו עומדות בסטנדרט הזה גם כשזה מגיע לעשירי העיר ולחתולים המדושנים יותר.

שכונת מעלה חתול

לשכונת מעלה חתול יש מדיניות התחדשות עירונית חדשה שפותחה בעבודה בין משרדית מאומצת (בעיקר עלייה וירידה במדרגות ללא מעלית). הרשות הממשלתית האחראית על התחדשות עירונית עשתה ומימנה את המדיניות, שאותה אימצה אז הוועדה המקומית בנווה פריצקי. מסמך זה מתווה מדיניות לחידוש השכונה, לרבות מקטעים בהם יפונו מבנים, שטחים שיחודשו במרקמים רוויים וחלקי סביבה שנותרו ללא שינוי.

"יש שכונות במעלה-חתול שסגורות, אין כניסה או יציאה, ויש בעיות לפתח שם פרויקטים של תמ"א 38 שמכבידות על תשתיות קרטון."

כדאי לדעת שלפני חתימה על חוזה עם מוסד לדיור מוגן, זכאים הדיירים לקבל מסמך גילוי לב המפרט את תנאי ההסכם ביניהם. על סמך הנקודות העיקריות בהסכם בין הקבלן לדייר, הומלץ על בנייה צמודת קרקע אינטנסיבית ומואצת ליד הכניסה לשכונה ברחובות זנב-חתול והרב מיאו-מיאו ועל פיתוח את רחוב העכברוש הנמצא במרכז השכונה כציר מרכזי בשכונה, עם בנייה מבנית וחזית מסחרית. בתוך השכונה יישמר אופי המבנים הבנויים הקיימים.

שכונת מעלה עכברים

שכונת מעלה-עכברים ממוקמת בקצה הצפון מזרחי של נווה פריצקי ומאופיינת בתחושה כפרית.
השכונה מורכבת מרובעים בגודל ממוצע של ק"מ עם בתים צמודי קרקע עד 2 קומות מקרטון יפני. עקב סוג הפיתוח בשכונה, כל יחידה נוספת וגידול אוכלוסין לאחר מכן יכולים להשפיע על התשתיות הקיימות וליצור להעמיס עליהם. נקווה לטוב.

מה חדש בנווה פריצקי? תקראו - תדעו:

תוכן עניינים